Iepazīstamies! Profesija automehāniķis.

Nedēļas tēmas “Profesijas” ietvaros, 24. janvārī Allažu pirmsskolas izglītības grupas “Saulīte” bērni, devās mācību pārgājienā – ekskursijā uz autoremontdarbnīcu “Auto MAN” Zaļā ielā 3, Allažos, lai iepazītos ar automehāniķa profesiju.

Mūs sagaidīja automehāniķi Andris un Māris, lai tuvāk iepazīstinātu ar savu profesiju.

Bērni redzēja kā montē, balansē riepas, kā tiek veikta riteņa nomaiņa. Riteni pieskrūvē ar dinamo metrisko atslēgu, lai skrūves neatskrūvētos. Saimnieki izrādīja, kā automašīna tiek pacelta ar pacēlāju. Apskatījām, kādi instrumenti nepieciešami, lai veiktu auto remontēšanas darbus. Bērni paši izmēģināja, kā ir darboties ar gaisa kompresora pistoli un, kuri vēlējās, varēja ieņemt vietas un nofotografēties uz krosa motocikla, kā arī paklausīties, kā darbojās krosa mašīnas dzinējs.

Paldies Andrim un Mārim par iespaidiem bagāto ekskursiju darbnīcā un tēmas “Profesijas” praktisku izzināšanu.

Sagatavoja Sanita Miezīte