Allažu pirmsskolā meistardarbnīca “Kā sapīsi, tā ziedēs!”

11.jūnijā Allažu pagasta bibliotēkā sadarbībā ar Allažu pamatskolas pirmsskolas izglītības grupām norisinājās izzinoša meistardarbnīca “Kā sapīsi, tā ziedēs!”.

Bibliotekāre Gunta Rudze bērnus sagaidīja Līgo svētku ieskaņās. Ieskanējās Jāņu dienas melodijas un gaisā virmoja saulgriežu zāļu smarža.

Meistardarbnīcas vadītāja – allažniece un dabas zinātāja Dina Siliņa, bērnus iepazīstināja ar jūnijā ziedošajām pļavas puķēm. Saule šogad bijusi ļoti dāsna. Tā nav skopojusies ar siltumu pār pļavām, mežiem, norām. Saziedējusi visa pasaulīte.

Bērni uzzināja, ka ziedi, kurus vij Jāņu vainagā, ir arī ārstniecības augi. Tie atšķiras cits no cita ne tikai ar savu pielietojumu tautas medicīnā, bet arī ar krāsu, veidu un smaržu.

Stāstniece Dina Siliņa bērnus iepazīstināja ar madaru, pīpeni, sarkano āboliņu, nārbuli, timotiņu, smilgām, papardi, ozolu, gārsu. Ikviena mazā klausītāja rokā nonāca kāds no šiem ziediem vai augiem, un par katru no tiem uzzinājām ko jaunu un interesantu.

Senie ļaudis ticēja, ka jāņuzālēm piemīt dziedinošs un auglību nesošs spēks. Meitas ievija tās vainagos. Savukārt, vainags ir saules simbols. Aplis, no kura aizsākas visa dzīva pasaulīte.

Izzinošā nodarbība bibliotēkā izskanēja ar tautas rotaļu “Kas dārzā?”. Noslēgumā visi devāmies ārā, lai no atnestajiem ziediem kopīgi veidotu zāļu vainagu PI grupu zālājā. Rokas pilnas jāņuzālēm. Top lielais Līgo vainags.

Ir sākusies vasara. Var skraidīt basām kājām, plūkt puķes, vīt vainagus.

Kā bērniem tā patīk!

Sagatavoja

direktora vietniece pirmsskolas izglītības jomā

Jana Baranovska