“Randiņš ar grāmatu”

9.februāra rītā Allažu bibliotēkā ar grāmatām tikās Allažu pamatskolas pirmskolas izglītības grupiņu bērni. Lasot un skatoties Semas Makbretnijas grāmatiņu “Vai zini, cik ļoti es tevi mīlu?”, runājām par mīlestību, par to, kā mazais zaķēns rāda māmiņai, cik liela ir viņa mīlestība un kā savukārt māmiņa rāda – cik liela ir viņas mīlestība! Kopā rādījām, cik plaša ir mūsu mīlestība.

Iepazināmies kā veidota grāmata – vāki, lapas teksti, zīmējumi. Runājām par to, ka grāmatas jāsaudzē un jāmīļo.

Paši mazākie satika Dzintras Aulmanes grāmatu “Mazais jēriņš”. Tā ir gudra un labestīga grāmata. Tā deva iespēju veidot sarunu ar bērniem – par ģimeni, drosmi, prieku, labsirdību.

Lielākie bērni ieklausījās lietuviešu rakstnieces Rasas Dmučovskienes 1.grāmatā “Skudriņa Kāpēcīte”. Grāmata iepazīstināja mazos lasītājus ar meža iemītniekiem un to noslēpumiem. Skudriņai Kāpēcītei ir tik daudz jautājumu, un uz tiem visiem jāatrod atbildes. Ko dara skudras pēc pamošanās?  Kas notiek ar ķirzakas asti, ja to briesmu brīdī nomet? Kur zirneklim veidoja pavediens, lai uzaustu savu tīklu? Kas vasaras naktī aiz loga čīgā?

Tikšanās ar grāmatām turpināsies!

            Jautāju bērniem – “Kas ir mīlestība?” –“Tā ir samīļošanās!”, kāds atbildēja!

Sagatavoja :

Gunta Rudze,

Allažu bibliotēkas vadītāja