11.janvāris – Starptautiskā “Paldies” diena

Šie svētki ir sākušies pēc ANO un UNESCO iniciatīvas. Mēs lieliski apzināmies labas uzvedības nepieciešamību ikdienas dzīvē, bet pārsvarā pateicamies virspusēji, nedomājot par dziļāku jēgu.  Tomēr pateicības vārdiem ir maģiska iedarbība un ar šo vārdu palīdzību mēs dāvina prieku cits citam un paužam uzmanību, bez kuras mēs nevaram dzīvot. Paldies ir mutisks glāsts.

Gada pieklājīgākā diena ir klāt! Siguldas novada bibliotēkas lasīšanas veicināšanas programmas “La(p)sa” ietvaros Allažu bibliotēkā atzīmējām Starptautisko „Paldies” dienu.  Kopā ar Allažu pirmskolas grupiņu audzēkņiem un skolotājiem lasījām grāmatiņas – Zuzannas Litjē “Vismīļākais tētis pasaulē!”, mākslinieces Dz. Aulmanes “Mazais jēriņš”, kurās mācījāmies par to, kas ir paldies un par ko sakām viens otram un visai pasaulei – paldies , ka Tu esi! Kopā domājām, kuram vēl vēlamies pateikties, saprotot, ka sakot šo vārdiņu no sirds un ar smaidu, sajūtam sasilstam savas sirsniņas.

PALDIES ir vienīgā valūta pasaulē, kas nav vēl mainījusi kursu. /Jānis Jaunsudrabiņš/ 

Informāciju sagatavoja: Allažu bibliotēkas vadītāja Gunta Rudze