Mārtiņdiena klāt!

10.novembra rītā pirmsskolas grupas Mākonīši bērni bija tērpušies par ķekatniekiem un koši  ieskandināja Mārtiņdienu. Tā iezīmē rudens beigas un ziemas sākumu. Gailis ir gaismas saucēja simbols, tāpēc īpaša vieta pasākumā bija dziesmām, rotaļām par gaismu. Kopā ar skolotāju Ievu Sitnieci bērni bija  iestudējuši muzikāli teatrālu priekšnesumu pasakai par “Iedomīgo gaili Mārtiņu”. Tā mūs aicināja ielūkoties nostāstā, kā lauku sētā izgāja iedomīgajam gailim Mārtiņam.

Savukārt citu grupu bērni tērpās maskās, gāja rotaļās, minēja mīklas, gaidīja ķekatniekus un svinēja Mārtiņdienu, lai mājās ienestu svētību. 

Pēc Mārtiņdienas lācis dodoties ziemas guļā. Zvaigznīšu grupas bērni savu lāci nolika čučēt, lai visiem būtu salds ziemas miedziņš.

Bērni paši cepa un gatavoja svētku cienastu. Ābolkūka, cepumi un citi kārumi rindojās uz  Mārtiņdienas svētku galda. Radoši un aizrautīgi bērni gatavoja savas ķekatu maskas. Mārtiņbērni pārvērtās par kaķiem, zaķiem, lāčiem, gaiļiem, lapsām, vārnām, kaziņām….

Pašiem mazākajiem maskas līdzēja sagādāt vecāki.

            Mārtiņdiena klāt! Ziemai vārti vaļā!

Sagatavoja:

I.Sitniece, L.Nežborte, S.Miezīte, S.Baduna, J. Baranovska